Case study: Jak innowacyjna macierz Dell EMC PowerStore umożliwiła przyspieszenie procesów i wsparła biznes Gannet Guard Systems

Gdyby chcieć wyobrazić sobie przykład przedsięwzięcia, w którym szybkość bazy danych i zapewnienie stałego dostępu do zawartych w niej informacji ma kluczowe znaczenie dla biznesu, trudno byłoby wymyślić lepszy, niż Gannet Guard Systems. Historia wdrożenia w tej firmie pewnego rozwiązania to idealna ilustracja tego, jaki wpływ na funkcjonowanie i rozwój firmy ma właściwie dobrana technologia IT.

Gannet Guard Systems dostarcza usługi polegające na śledzeniu w czasie rzeczywistym pojazdów, maszyn budowalnych, wagonów kolejowych czy kontenerów, udostępniając narzędzia i informacje pozwalające zarządzać flotą, monitorować pracę kierowców i zapewnić im bezpieczeństwo, usprawnić logistykę oraz łańcuchy decyzyjne, czy wreszcie – odzyskiwać skradzione samochody i urządzenia.

Chociaż sama usługa wydaje się relatywnie prosta, mechanizmy pozwalające zbierać, analizować i udostępniać potrzebne dane są zaawansowane technologicznie i wymagające. Firma ta obsługuje dziesiątki tysięcy klientów, wysyłających poprzez interfejs WWW albo appki mobilne żądania informacji o setkach tysięcy obiektów, których położenie i pozostałe dane są modyfikowane na bieżąco. Stanowi to duże wyzwanie dla każdej infrastruktury bazodanowej. Zwłaszcza, że z punktu widzenia użytkowników wszystko to powinno odbywać się natychmiast, bez konieczności wpatrywania się w ikonkę ładowania danych.

Wraz ze wzrostem firmy, rosnącą liczbą klientów i wprowadzaniem nowych usług istniejąca infrastruktura przestała wystarczać – konieczne były zmiany i wdrożenie nowych rozwiązań IT. Tak poważne przedsięwzięcie, mające fundamentalne znaczenie dla działalności firmy, nie mogło stanowić pola dla eksperymentów. Wymagało współpracy naprawdę zaufanego, sprawdzonego partnera.

Takim partnerem od lat jest dla Gannet Guard Systems firma Datacenter Solutions. Wykorzystując swoje doświadczenie oraz wiedzę o potrzebach Gannet Guard Systems, pozyskaną dzięki wieloletniej współpracy obu firm, eksperci DCS zaproponowali najlepsze dostępne rozwiązanie. “Dostępne” okazało się słowem kluczowym – w związku ze związanymi z pandemią koronawirusa COVID-19 nagłymi wyzwaniami dla całego rynku, realizacja projektu musiała poczekać, a zanim przyszedł czas na podjęcie wstrzymanych działań, nastąpiło inne wydarzenie, które zaważyło na zaplanowanej modernizacji. Tym wydarzeniem było wprowadzenie przez Dell Technologies, stałego partnera Datacenter Solutions, zupełnie nowego rozwiązania na półce storage: macierzy Dell PowerStore.

Dell PowerStore oferowała coś zupełnie innego od typowego dla nowszych generacji starszych urządzeń niewielkiego przyrostu wydajności i kilku nowych funkcji, ale stanowiła zupełnie nową jakość. Zaprojektowany z myślą o bezkompromisowej szybkości dostępu do danych i maksymalizacji wydajności aplikacji PowerStore to przykład tego, co można osiągnąć stawiając na zupełnie nowe rozwiązania i najnowsze technologie. Nowa macierz korzysta z protokołu NVMe i pamięci typu Storage Class Memory realizowanej przez dwuportowe nośniki SSD Intel Optane, dzięki czemu nie ma sobie równych jeśli chodzi o przepustowość, zapis i odczyt danych. Danych, których objętość jest intensywnie zmniejszania dzięki zaawansowanym algorytmom deduplikacji i kompresji. Jednak wydajność to tylko fragment obrazu. PowerStore umożliwa wykorzystanie systemów orkiestracji Kubernetes, Ansible czy VMware vRealize, a dzięki prekonfigurowanym fabrycznie modułom wdrożenie wybranego rozwiązania to dosłownie sekundy.

Dostrzegając potencjał tego rozwiązania, Gannet Guard Systems zdecydował się na wdrożenie PowerStore 1000T. Rezultaty wdrożenia okazały się zaskakujące: według dokonanych pomiarów, nowa infrastruktura pozwoliła uzyskać przyrost wydajności rzędu 10 do 15 razy. W efekcie praca z danymi stała się o wiele szybsza, a praca aplikacji płynna i responsywna.

Dell EMC PowerStore 1000T okazał się też urządzeniem, które nie tylko spełnia i przekracza dzisiejsze oczekiwania, ale zapewnia też możliwość rozwoju w przyszłości.

ZOBACZ TEŻ

Cyfrowa transformacja Fabryki Armatur „Swarzędz” sp. z o.o. z serwerami Dell Technologies 

Cyfrowa transformacja Fabryki Armatur „Swarzędz” sp. z o.o. z serwerami Dell Technologies 

W 2023 roku co druga firma padła ofiarą cyberataku lub w inny sposób straciła dostęp do danych

W 2023 roku co druga firma padła ofiarą cyberataku lub w inny sposób straciła dostęp do danych

Azure Stack HCI w praktyce: hiperkonwergentny hattrick Della dla Grupy Ekspert 

Azure Stack HCI w praktyce: hiperkonwergentny hattrick Della dla Grupy Ekspert