Jeśli o jakimś komputerze można powiedzieć, że jest uniwersalny, to z pewnością będzie to Dell Latitude 3310 2w1. Sprawdzi się w domu, w biurze oraz jako urządzenie do edukacji – zarówno dla nauczycieli, jak i dla uczniów.  Poradzi sobie z profesjonalnymi zadaniami i zapewni wygodne odtwarzanie multimediów.

Namiot, tablet lub klasyczny laptop – pracuj lub baw się tak, jak lubisz

Przyznajcie się, ilu z Was je śniadanie scrollując Facebooka lub przeglądając Netflixa? Zapewne całkiem sporo. Ile razy okruchy z bułeczki wpadły w szczeliny klawiatury? Zapewne nie raz i nie dwa. Czy nie wygodniej byłoby więc korzystać z urządzenia, które można wygodnie postawić na stole i nie martwić się o klawiaturę? Owszem, mógłby to być tablet. Ale tablet trzeba o coś oprzeć. Zwykły laptop? Ekran trochę daleko, a i klawiatura narażona na ekstremalne doznania. Przydałoby się więc coś, co mogłoby być raz tabletem, raz laptopem, a raz samodzielnym ekranem. A przy okazji – ten wymarzony sprzęt powinien być wydajny i mieć wytrzymałą baterię, tak by sprawdził się i w pracy, do nauki i w podróży.

13-calowy Dell Latitude 3310 2w1 spełnia wszystkie te wymagania. Jest wydajnym, niewielkim, bardzo lekkim laptopem (1,56 kg), który dzięki wyposażeniu w zawias 360 stopni może stać się trzema różnymi sprzętami. Zwykła, biurowa praca z arkuszem Excela? Nie ma problemu. Zawias pozwala ustawić ekran pod wygodnym kątem (pamiętajcie – powinien ustawiony być tak, by użytkownik się nie garbił). A ekran, dzięki potraktowaniu powłoką anti-glare, jest doskonale matowy i zapewnia szeroki kąt widzenia. Dokumentacja w pliku PDF do przeczytania na już? Wystarczy rozłożyć laptop o 360 stopni, by uzyskać tablet, usadzić się wygodnie w fotelu i przeglądać strony bez konieczności siedzenia przy biurku. Przerwa obiadowa i chwila relaksu z filmem? Proszę bardzo – zawias umożliwia stabilne ustawienie w pozycji namiotu, a dotykowy ekran ułatwia buszowanie w sieci w poszukiwaniu filmów z zabawnymi kotami.

Dla kogo Dell Latitude 3310 2w1?

Konkurencyjny kształt, wydajne podzespoły (o dużej możliwości doboru konfiguracji), dotykowy ekran o szerokim kącie widzenia i funkcja szybkiego ładowania baterii, a także możliwość ustawienia w trzech różnych pozycjach powodują, że jest to model bardzo uniwersalny. Jest wyposażony w podstawowe funkcje biznesowe: wydajność, niezawodność, możliwość zdalnego zarządzania i odpowiednie zabezpieczenie, które sprawiają, że jest idealnym rozwiązaniem dla profesjonalistów w rozwijających się firmach, a także instytucjach rządowych i edukacyjnych. Również przystępna cena sprawia, że to sprzęt odpowiedni m.in. do zdalnej pracy czy zdalnego nauczania.

Dlaczego to dobre urządzenie do pracy i nauki na odległość? Platforma VMware Workspace ONE pozwala w prosty i bezpieczny sposób udostępniać dowolną aplikację na dowolnym urządzeniu i zarządzać nią, integrując kontrolę dostępu i administrowanie urządzeniami końcowymi na wielu platformach (m.in Windows 10, MacOS, Android, iOS).

Trochę techniki

W najgrubszym miejscu model 3310 mierzy raptem 19,6 mm. Waga piórkowa, czyli 1,56 kg, spokojnie więc zmieści się w bagażu podręcznym. Tym bardziej, że całe urządzenie jest tylko trochę większe niż kartka w formacie A4 (320,6 x 225,5 mm).

W środku natomiast wydajny procesor Intel 8. generacji. Przyszły nabywca ma oczywiście wybór. Może więc to być dwurdzeniowy i3-8145U z 4 MB cache, czterordzeniowy i5-8265U z 6 MB cache lub trochę szybciej taktowany model i5-8365U, ewentualnie dwurdzeniowy Intel Pentium Gold 5405U z 2 MB cache. Do tego oczywiście dochodzi zintegrowany procesor Intel Graphics i dysk SSD o pojemności od 64 do 512 GB.

Dotykowy ekran oferuje rozdzielczość FHD 1920 x 1080 i pozwala oglądać zdjęcia, dokumenty i filmy pod niemal dowolnym kątem. Za doznania dźwiękowe odpowiada system Waves Maxx Audio Pro.

Mimo smukłości obudowy znalazło się w niej miejsce na porty USB 3.1 Gen 1 typu A, jeden port USB typu C, a także na złącze HDMI. Nie ma więc problemu z podłączaniem urządzeń peryferyjnych, takich jak klawiatura, mysz, drukarka czy zewnętrzny dysk twardy o przepustowości do 5 Gb/s. Nie zapominajmy także o wbudowanym czytniku kart micro SD.

Latitude 3310 wyposażony jest także w gniazdo audio 3,5 mm, np. dla słuchawek lub mikrofonu. A gdyby wbudowane głośniki Realtek ALC3246 okazały się niewystarczające, to przez Bluetooth można podłączyć głośnik zewnętrzne.

Z siecią Dell Latitude 3310 połączy się za pomocą karty Wi-Fi 802.11ac lub przez port Gigabit Ethernet. Wideokonferencje umożliwi wbudowana kamera internetowa. Bezpieczeństwo z kolei zapewnia opcjonalna kamera IR oraz gniazdo Noble Wedge, chroniące urządzenie przed kradzieżą.

3-ogniowowa bateria o pojemności 42 WHr korzysta z funkcji Express Charge, bo szybkie ładowanie jest jedną z najważniejszych cech komputera dla osób, które są mobilne w pracy i poza nią.

Latitude 3310 2w1 jest już dostępny w nowym kolorze titan grey – dla osób ceniących klasyczne, eleganckie rozwiązania.