Ceniona przez użytkowników seria mobilnych stacji roboczych Dell Precision 5000 wzbogaciła się o nową wersję 15-calowego modelu Dell Precision 5550.

Notebook ma to, co z pewnością docenią osoby lubiące nowoczesny styl, czyli bezramkową konstrukcję ekranu Infinity Edge o rzadko obecnie spotykanych proporcjach 16:10. Dzięki takim właściwościom ekranu projektantom udało się wyeliminować nawet dolną ramkę. Obraz zajmuje więc praktycznie całą powierzchnię monitora – aż 92 procent! Oczywiście ekran jest chroniony przez niezwykle odporne na zarysowania Gorilla Glass. Laptop oferuje dwie opcje wyświetlacza: do wyboru jest albo dotykowy ekran o rozdzielczości 4K albo bezdotykowy o rozdzielczości  1920 x 1200 pikseli. Każdy o jasności do 500 nitów.

Smukła obudowa potężnej maszyny

Skoro mówimy o rzeczach miłych dla oka, to nie można nie wspomnieć o smukłym profilu urządzenia (w najszerszym miejscu jest to niewiele ponad 11,6 mm) i jego niewielkiej wadze. Zamknięty w aluminiowej obudowie o kolorze tytanowej szarości 15-calowy laptop waży tylko 1,84 kg. Mimo kompaktowych wymiarów twórcom udało się powiększyć touchpad, a głośniki umieścić obok klawiatury. Przy czym za nienaganny dźwięk obydwu głośników odpowiada m.in. technologia Waves Maxx Audio Pro, dbająca również o wyciszenie szumów otoczenia podczas rozmowy prowadzonej przez wbudowany mikrofon.

Zamiast odchodzących powoli do lamusa portów USB A oraz HDMI w nowych laptopach Dell Precision znalazło się miejsce dla dwóch portów Thunderbolt 3 i jednego portu USB typu C. Zmieścił się także czytnik pełnowymiarowych kart SD. Precision 5550 strzeże dostępu do danych użytkownika za pomocą czytnika linii papilarnych wbudowanego w przycisk włączania.

Jest moc w niewielkiej obudowie

Niewielki ciałem laptop kryje pełne mocy wnętrze. Nowa stacja robocza Precision wykorzystuje procesory z serii Intel Comet Lake H, a specyfikacja przewiduje szeroki ich wybór – łącznie z modelami Xeon i vPro. Wyposażony został też w dwa gniazda RAM (do 64 GB DDR4, ECC-RAM dla Intel Xeon) i dwa gniazda na SSD M.2 2280 (na potrzeby RAID). Za grafikę odpowiada chip GPU Quadro T2000, który zapewnia zapas wydajności do wszelkich zadań. Możemy wybrać dwie opcje kart graficznych od firmy Nvidia; T1000 (4GB) oraz T2000 (4GB)  Podczas pracy bez podłączenia do sieci energetycznej, komputer może być zasilany z akumulatora litowo-jonowowego – użytkownik ma możliwość wyboru pomiędzy baterią o maksymalnej pojemności 56 lub 97 Whr (odpowiednio 3 ogniwa bądź 6), obie z opcją szybkiego ładowania ExpressCharge.

Jak więc widać, Precision 5550 został zaprojektowany tak, żeby spełnić oczekiwania wymagających profesjonalistów. To prawdziwie wydajna stacja robocza przeznaczona do najbardziej zasobożernych zadań, takich jak praca z programami CAD-owskimi, modelowanie 3D czy renderowanie grafiki dla rzeczywistości wirtualnej. Oczywiście, doskonale poradzi sobie też „po godzinach” z wymagającymi grami czy filmami 4K (pamiętajmy o work-life balance). A możliwość dobrania własnej konfiguracji, począwszy od rodzaju procesora przez ilość pamięci, powoduje, że Dell Precision 5550 można precyzyjnie dostosować do konkretnych wymagań przyszłego użytkownika.