Nowa oferta Dell EMC PowerEdge to systemy zoptymalizowane pod kątem wymagających obciążeń biznesowych, które przyspieszają drogę do autonomicznych systemów obliczeniowych

Kluczowe fakty:

 • Dell Technologies odświeża ofertę Dell EMC PowerEdge, wprowadzając 17 serwerów nowej generacji, które umożliwiają firmom analizowanie danych i podejmowanie działań na ich podstawie, niezależnie od tego, gdzie dane się znajdują
 • Nowe serwery Dell EMC PowerEdge XE8545 i R750xa zapewniają wydajność zoptymalizowaną pod kątem akceleratorów, aby pomóc firmom w rozwiązywaniu najbardziej wymagających zadań związanych z danymi.
 • Ulepszone zabezpieczenia i innowacje w zakresie odporności na zagrożenia cybernetyczne chronią serwery od momentu produkcji przez cały cykl ich życia
 • Nowa generacja serwerów zapewnia o 60% poprawioną efektywność energetyczną w porównaniu do poprzedniej generacji serwerów1
 • Opcje As-a-Service zapewniają pełną elastyczność zakupu i użytkowania platformy obliczeniowej

Dell Technologies wprowadza kolejną generację systemów obliczeniowych prezentując portfolio najwydajniejszych i najbezpieczniejszych serwerów Dell EMC PowerEdge. Dzięki nowym serwerom, firma Dell Technologies wytycza drogę ku autonomicznej infrastrukturze, która zapewni większą wydajność IT, wykorzysta sztuczną inteligencję i sprosta wymaganiom związanym z przetwarzaniem brzegowym.

Najlepiej sprzedające się na świecie, jak również w Polsce, porfolio serwerów x862 zapewnia moc niezbędną do gromadzenia danych i prowadzenia działań w oparciu o nie, w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, gdzie się znajdują Twoje dane – od głównych centrów danych po chmury publiczne czy lokalizacje brzegowe. W konstrukcji 17 nowych serwerów PowerEdge wykorzystano 1100 zastrzeżonych lub opatentowanych przez firmę Dell w USA rozwiązań, dzięki czemu serwery te zapewniają najwyższą jak dotąd wydajność.

Dane są tworzone i wykorzystywane coraz powszechniej, a organizacje stoją przed wyzwaniem, by właśnie w oparciu o dane podejmować decyzje tak szybko, jak to możliwe – powiedział Jeff Boudreau, prezes i dyrektor generalny Infrastructure Solutions Group w Dell Technologies. – Gdy wyobrażamy sobie przyszłość IT, zaawansowana automatyzacja jest koniecznością niezależnie od tego, gdzie znajduje się infrastruktura. Nasze nowe serwery PowerEdge oferują najwyższy poziom wydajności, aby pomóc klientom efektywnie realizować zadania i przejść w stronę autonomii obliczeniowej.

Autonomiczne systemy obliczeniowe pomogą klientom w przyszłości w pełni wykorzystać samowdrażającą się, samokonfigurującą się i samozarządzającą się infrastrukturę. Obecnie serwery PowerEdge i zarządzanie nimi pozwala oszczędzić średnio aż do 85% czasu i wyeliminować dziesiątki manualnych kroków dzięki automatyzacji3.

Najwyższa obecnie wydajność pomoże firmom osiągać cele biznesowe w krótszym czasie

Optymalizując najnowsze technologie od firm: AMD i Intel, nowe serwery PowerEdge dostarczają moc obliczeniową potrzebną do obsługi najbardziej krytycznych zadań i aplikacji. Ulepszenia obejmują:

 • Serwer PowerEdge R6515, z procesorami AMD EPYC™ trzeciej generacji, przyspiesza przetwarzanie w bazach danych Hadoop aż o 60%, skracając czas potrzebny do analizy informacji;
 • Serwer PowerEdge R750, z nadchodzącą trzecią generacją procesorów Intel® Xeon® Scalable, zapewnia wyższą o 43% wydajność przy rozwiązywaniu równoległych równań liniowych5, obsługując większość zadań wymagających dużej mocy obliczeniowej.

Sztuczna inteligencja pozwala sprostać najbardziej wymagającym zadaniom związanym z przetwarzaniem danych

Serwery PowerEdge wyposażone są w magistralę PCIe Gen 4.0 – cechującą się dwukrotnie większą wydajnością w porównaniu do poprzedniej generacji – i w maksymalnie sześć akceleratorów na serwer, co pozwala im obsługiwać najbardziej wymagające zadania obejmujące duże ilości danych. Za sprawą tych technologii – oraz autonomicznej inteligencji PowerEdge – obecne portfolio PowerEdge w najszerszym zakresie wykorzystuje sztuczną inteligencję, pozwalając organizacjom na prowadzenie prognoz i reagowanie na potrzeby w jeszcze krótszym czasie.

Najnowsze portfolio zawiera dwa zupełnie nowe, zoptymalizowane pod kątem akceleratorów serwery:

 • Serwer PowerEdge XE8545 – stanowiący świetne rozwiązanie dla zadań związanych ze sztuczną inteligencją – jest podstawą najnowszego rozwiązania HPC Ready Solution for AI i Data Analytics, dzięki czemu łatwiej jest obsługiwać w jednym systemie zadania obejmujące sztuczną inteligencję, analizę i zaawansowane obliczenia. PowerEdge XE8545 wykorzystuje 128 rdzeni procesorów AMD EPYC trzeciej generacji, czterech procesorów graficznych NVIDIA A100 i optymalizuje działanie oprogramowania NVIDIA vGPU w ramach dwugniazdowego serwera rack 4U.
 • Serwer PowerEdge R750xa, zaprojektowany w celu uzyskania większej wydajności obciążeń roboczych, które są akcelerowane procesorami graficznymi (GPU). Serwer ten zapewnia niezrównaną wydajność na potrzeby uczenia maszynowego, wnioskowania i sztucznej inteligencji, jak również zapewnia wsparcie dla niedawno zaprezentowanego pakietu oprogramowania NVIDIA AI Enterprise dla VMware vSphere 7 Update 2. Dwugniazdowy serwer 2U wyposażony jest w procesory trzeciej generacji Intel® Xeon® Scalable i może obsługiwać do czterech procesorów graficznych o podwójnej szerokości i sześć procesorów graficznych o pojedynczej szerokości.

Wytrzymała konstrukcja przenosi IT na wyższy poziom

W portfolio znalazły się nowe serwery PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji, odpornej na trudne warunki środowiskowe, która zapewnia wydajność i bezpieczeństwo w wytrzymałej obudowie. Dzięki solidnej ramie i minimalnym wymaganiom powierzchniowym, a także możliwości obsługi wielu akceleratorów, serwery XR11 i XR12 stworzono z myślą o rosnących wymaganiach związanych z obciążeniami brzegowymi.

Wbudowane bezpieczeństwo na rzecz kompleksowej ochrony

Firmy na całym świecie wskazują, że główną barierą na drodze do cyfrowej transformacji jest prywatność danych i cyberbezpieczeństwo6. Oparte na architekturze odpornej na cyberataki i sprawdzonym rozwiązaniu Root of Trust, nowe portfolio rozwiązuje ten problem dzięki kompleksowemu podejściu zapewniającemu bezpieczeństwo serwerów PowerEdge w całym cyklu ich życia, od produkcji, poprzez wdrożenie, aż po dalszą eksploatację i bezpieczne wycofanie z użytkowania.

Bezpieczeństwo zaczyna się jeszcze przed wdrożeniem dzięki Dell Technologies Secured Component Verification, pierwszej tego typu ofercie dla serwerów7, która jest rozszerzeniem procesu Secure Supply Chain. Dzięki unikalnym rozwiązaniom oferowanym przez Dell, takim jak PowerEdge UEFI Secure Boot Customization8, można ściślej zarządzać bezpieczeństwem systemu operacyjnego, żeby skuteczniej odpierać ataki.

Energooszczędne chłodzenie, zaprojektowane z myślą o zrównoważonym rozwoju

Energooszczędne produkty są ważne dla środowiska i dla naszych klientów, a nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju widoczne jest na każdym etapie naszej działalności. Konstrukcja obudowy nowych serwerów wykorzystująca specjalnie zaprojektowane wentylatory oraz chłodzenie adaptacyjne, zapewniają bardziej efektywne zużycie energii, zwiększając tym samym wydajność energetyczną nawet o 60% w porównaniu z poprzednimi generacjami8. Bardziej optymalne chłodzenie osiągane jest  za pomocą technologii Multi-Vector Cooling, która to kieruje przepływ powietrza do najgorętszych części serwera dla bardziej optymalnego chłodzenia. Funkcja Direct Liquid Cooling w wybranych serwerach wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania wycieków cieczy chłodzącej, co zwiększa bezpieczeństwo rozwiązań chłodzonych cieczą.

Elastyczne opcje korzystania z zasobów obliczeniowych

Dzięki Projektowi APEX, firma Dell Technologies zmienia sposób, w jaki klienci nabywają i korzystają z rozwiązań IT. Konsola Dell Technologies Cloud Console będzie stanowić podstawę Projektu APEX, dostarczając klientom jedno kompleksowe rozwiązanie do zarządzania chmurą i usługami w modelu as-a-service.

Dzięki Dell Technologies Cloud Console klienci już dziś mogą subskrybować i konfigurować instancje obliczeniowe w środowiskach chmur prywatnych lub hybrydowych, aby precyzyjnie dostosować możliwości infrastruktury do swoich obciążeń. W przyszłości firmy będą mogły udostępniać instancje dla swoich maszyn wirtualnych i obciążeń kontenerowych, przekazując je do centrum danych lub na brzegu sieci, a wszystko to w modelu pay-as-you-go.

Ponadto, nowa oferta serwerów PowerEdge dostępna jest w ustalonych cenach opartych na metodzie Flex On Demand, która pozwala klientom nabyć potrzebną im technologię za pomocą płatności dopasowanych do rzeczywistego zużycia9

Dostępność

 • Serwery Dell EMC PowerEdge C6525, R7525, R6525, R7515 i R6515 z procesorami trzeciej generacji AMD EPYCTM są dostępne globalnie od teraz.
 • Serwer Dell EMC PowerEdge XE8545 z procesorami trzeciej generacji AMD EPYC i NVIDIA A100 GPUs będą dostępne globalnie od 29 marca.
 • Serwery Dell EMC PowerEdge C6520, MX750c, R750, R750xa, R650 z procesorami trzeciej generacji Intel® Xeon® Scalable będą dostępne globalnie  od maja 2021 r.
 • Dell EMC PowerEdge R750xs, R650xs, R550, R450 oraz PowerEdge XR11 i XR12 o wzmocnionej konstrukcji będą dostępne od drugiego kwartału 2021 r.

Dodatkowe informacje:

###

1 Wydajność energetyczna PowerEdge dla różnych obciążeń wzrosła o 20%-60% w wyniku koncentracji firmy Dell na innowacjach w zakresie zasilania i temperatury, a także usprawnień procesorów.

2 IDC WW Quarterly Server Tracker, trzeci kwartał 2020 r., grudzień 2020 r., Dostawy serwerów

3 Na podstawie raportu Principled Technologies zleconego przez Dell Technologies, “Performing Common Systems Management Tasks with Dell EMC OpenManage Enterprise 3.5 vs Manual approaches”, marzec 2021.

4 W oparciu o przeprowadzoną przez Dell analizę najlepszych wyników benchmarków TPCx-HS dla konfiguracji 21.52HSph z 17-węzłami o pojemności 3TB zgodnie ze stroną TPCx-HS na dzień 3 marca 2021 r. i wynikami wysłanymi przez Dell do TPC w zakresie 34.52HSph, zatwierdzone do publikacji 15 marca 2021 r.

5 W oparciu o wewnętrzną analizę Dell porównującą benchmarki maksymalnej konfiguracji z maksymalną konfiguracją R750 w porównaniu z maksymalną wydajnością R740, marzec 2021 r.

6 Dell Technologies Digital Transformation Index 2020

7 W oparciu o przeprowadzoną przez Dell analizę publicznie dostępnych danych, październik 2020 r. Available on PowerEdge 14G and 15G, za wyjątkiem XE7100, XE7420, XE7220, C6420 i C6525.

8 Funkcja dostępna w urządzeniach PowerEdge 14 G i nowszych. Wymaga certyfikatu(-ów) klienta.

9 Rozwiązania płatnicze udostępniane kwalifikowanym klientom komercyjnym przez Dell Financial Services (DFS) lub spółki z grupy Dell Technologies i/lub autoryzowanych partnerów biznesowych firmy Dell (wraz z DFS “Dell”). Oferty mogą nie być dostępne lub mogą się różnić w zależności od kraju. Oferty mogą zostać zmienione bez powiadomienia i są uzależnione od dostępności produktu, kwalifikowalności, zatwierdzenia kredytu i wykonania dokumentacji dostarczonej i zaakceptowanej przez firmę Dell lub jej autoryzowanych partnerów biznesowych.  W Hiszpanii rozwiązania są dostarczane przez Dell Bank International d.a.c oddział w Hiszpanii oraz w określonych krajach na terenie UE i EOG, a także w Wielkiej Brytanii i Szwajcarii przez Dell Bank International d.a.c, prowadzący działalność pod nazwą Dell Financial Services, który jest regulowany przez Centralny Bank Irlandii. Dell Technologies, Dell EMC i logo Dell są znakami towarowymi firmy Dell Inc.

Informacje o firmie Dell Technologies

Dell Technologies to wyjątkowa rodzina firm, która zapewnia niezbędną infrastrukturę dla organizacji, aby budować cyfrową przyszłość, transformować IT i chronić najważniejsze zasoby i informacje. Firma obsługuje klientów każdej wielkości w 180 krajach – od firm zajmujących 98 procent listy Fortune 500 do indywidualnych klientów – dzięki najbardziej wszechstronnemu i innowacyjnemu w branży portfolio od urządzeń krawędziowych, aż po chmurę.

Copyright © 2020 Dell Inc. lub podmioty zależne. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dell Technologies, Dell, EMC i Dell EMC są znakami towarowymi firmy Dell Inc. lub jej podmiotów zależnych. Pozostałe znaki towarowe mogą być własnością odpowiednich właścicieli.