Zabezpieczone: Macierze Dell EMC Isilon gwarancją bezpieczeństwa cyfrowych zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

Zabezpieczone: Macierze Dell EMC Isilon gwarancją bezpieczeństwa cyfrowych zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie

2021-04-30T23:54:57+02:0030/04/2019|
 

Zapewnienie zgodności z rygorystycznymi wymaganiami branżowymi i legislacyjnymi obsługiwanych przez Talex SA największych organizacji biznesowych z Polski i Europy zobowiązywało do zastosowania dojrzałych, niezawodnych i sprawdzonych systemów IT. Warunki te znakomicie spełniły stosowane od wielu lat rozwiązania Dell Technologies.

W oparciu o dostarczone technologie zbudowano infrastrukturę informatyczną Talex SA, zastosowano je także w nowym ośrodku Talex Data Center we Wrocławiu, oddanym do użytku pod koniec 2018r.

Rozwój wymaga inwestycji w stabilność i bezpieczeństwo udostępnianej klientom infrastruktury

Oferta Talex obejmuje realizację kompleksowych projektów informatycznych, outsourcing IT, a także usługi wdrożeniowe i integracyjne. Są one oferowane w oparciu o własną infrastrukturę. Do końca 2018 roku firma dysponowała ośrodkiem przetwarzania danych zlokalizowanym w Poznaniu, jednak w związku z rozwojem działalności potrzebne były większe możliwości. Odpowiedzią okazała się budowa nowego centrum obliczeniowego we Wrocławiu.

„Decyzja o uruchomieniu drugiego centrum danych była podyktowana rozwojem naszej działalności” – mówi Janusz Gocałek, prezes zarządu Talex SA. Inwestycja ta miała na celu rozszerzenie zakresu oferowanych usług o rozwiązania w modelu prywatnej chmury obliczeniowej. Celem było także zmaksymalizowanie poziomu bezpieczeństwa oraz dostępności oferowanej klientom infrastruktury IT.

Dalsza część tekstu jest dostępna jedynie dla zalogowanych użytkowników.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby móc przeczytać ten wpis.