Made in Poland – innowacje, które rozwijają globalną branżę IT

Znaczenie Polski na globalnej mapie innowacji i technologii ciągle rośnie. Nasz kraj staje się ważnym centrum rozwoju IT, a Dell Technologies od ponad 30 lat jest częścią tej zmiany, aktywnie wspierając cyfrową transformację kraju.

Przez kilka ostatnich dekad skutecznie rozwinęliśmy współpracę z siecią ponad 4000 polskich firm i wspólnie z nimi zmieniamy lokalny krajobraz innowacji, wpływając na globalne trendy.
Transformacja cyfrowa Polski nie byłaby możliwa bez codziennej pracy doświadczonych ekspertów i profesjonalistów budujących ten rynek. Polscy eksperci i innowatorzy odnoszą spektakularne sukcesy w pracach nad najnowszymi rozwiązaniami naukowymi i technologicznymi. Dostarczanie systemów umożliwiających ich codzienną pracę to dla Dell Technologies niewątpliwy zaszczyt i zobowiązanie. Dlatego jako niekwestionowany lider rynku IT w Polsce z radością wspieramy wszystkich, którzy tworzą branżę technologiczną i jesteśmy partnerem wielu inicjatyw sprzyjających polskiej cyfryzacji. W PWCyber działamy na rzecz krajowego systemu cyberbezpieczeństwa. W Laboratoriach Przyszłości wspieramy nowoczesne i angażujące metody nauczania. Angażujemy się tam, gdzie możemy mieć realny wpływ na lepszą, technologiczną przyszłość.

Udział Dell Technologies w kształtowaniu polskiej branży IT ma swoje wymierne rezultaty i korzyści dla krajowej gospodarki. Jak obliczył S&P Market Research, Dell Technologies przyczynia się do wzrostu polskiego PKB o łącznie 337 milionów euro.

Z Polski dla świata
Wiele innowacji i systemów Dell Technologies rodzi się w Polsce, w Łodzi. Działająca tam nieprzerwanie od prawie 17 lat, Fabryka Dell Technologies jako pierwsza w grupie wyprodukowała serwery chłodzone cieczą. Aż 250 takich serwerów posłużyło do zbudowania superkomputera AI Dawn dla Uniwersytetu Cambridge. Jedna sekunda pracy tego cyfrowego supermózgu odpowiada pracy wszystkich ludzi na świecie pracujących przez całą dobę przez 4 lata! Tak potężna moc obliczeniowa sprawiała, że AI Down zyskał miano najszybszego superkomputera Wielkiej Brytanii. Polski zakład jako pierwszy na świecie spośród fabryk Dell Technologies wyprodukował te najnowocześniejsze serwery, dzięki czemu polski know-how był następnie wykorzystywany przez inne zakłady produkcyjne w grupie.

Te same serwery zostały wykorzystane do stworzeniu dwóch polskich superkomputerów na światowym poziomie. Pierwszy, wspiera pracę Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN. PCSS to instytucja, która zapewnia dostęp do e-Infrastruktury na światowym poziomie dla środowiska naukowego i jest ważnym centrum badawczo-rozwojowym w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Drugi, służy Wrocławskiemu Centrum Sieciowo-Superkomputerowemu, które jako centrum informatyczne działające na Politechnice Wrocławskiej pełni rolę partnera technologicznego dla środowiska naukowego i podmiotów publicznych.

Zobacz film i dowiedz się więcej o filarach budujących pozycję Polski w globalnej branży IT

Technologia tworzona w Polsce rozwija a czasem i rewolucjonizuje światowy rynek. Dzięki swojej działalności, ale także i pozycji lidera rynku, Dell Technologies wspiera nie tylko transformację cyfrową kraju oraz transformację związaną z wdrażaniem rozwiązań bazujących na AI, ale także zmianę postrzegania Polski, jako kraju, w którym rodzą się innowacje i tworzone są rozwiązania na światowym poziomie.