Oto nowa kamera internetowa Dell UltraSharp Webcam 4K – doskonale zaprojektowane urządzenie, które w swojej klasie zapewnia najlepszą z możliwych jakość obrazu.

Pandemia COVID-19 spowodowała, że w końcu przestaliśmy po macoszemu traktować spotkania wideo i dostrzegliśmy ich potencjał. W pierwszych tygodniach lockdownu aż 62 mln osób pobrały aplikacje służące do prowadzenia wideokonferencji – a to dopiero początek! Do 2026 roku przychody z rynku wideokonferencji mają przekroczyć 50 mld dolarów. Prędzej czy później prawdopodobnie wrócimy w pełnym wymiarze do osobistych spotkań z okazji różnych prywatnych uroczystości, takich jak śluby. Wiele jednak wskazuje na to, że na dobre zostaną z nami praca zdalna, a co za tym idzie – wirtualne zebrania i wideokonferencje.

Praca Dell Technologies nad modelem nowej kamery rozpoczęła się od analizy porównawczej jakości obrazu w aparatach Digital Single Lens Reflex (DSLR), używanych przez profesjonalistów i miłośników fotografii. Zespoły projektantów i inżynierów stanęły przed nie lada wyzwaniem. Ich zadaniem było zaprojektowanie takiej kamery internetowej, która zapewni jakość obrazu zbliżoną do lustrzanki, a jednocześnie będzie inteligentna i łatwa w obsłudze. Co było potrzebne, aby wprowadzić tę wizję w życie?

Pod względem jakości obrazu najlepsza na świecie kamera internetowa 4K w swojej klasie

Kamera internetowa Dell UltraSharp Webcam zapewnia najlepszą, spośród obecnych na rynku kamer internetowych 4K[i], jakość obrazu i umożliwia nagrywanie wideo w każdych warunkach oświetleniowych.

Zainspirowana lustrzankami cyfrowymi kamera jest wyposażona w dużą matrycę CMOS 4K Sony STARVIS™ i wieloelementowy obiektyw, który przechwytuje więcej światła, zapewniając przy tym krystalicznie czysty obraz.

Dell UltraSharp z funkcją Digital Overlap HDR wiernie odwzorowuje kolory i dba o jak najlepszą ekspozycję niezależnie od warunków oświetleniowych. Funkcja redukcji szumów wideo 3D/2D automatycznie eliminuje ziarnistość obrazu. Dzięki temu, nawet przy oświetleniu dalekim od idealnego, będziesz wyglądać świetnie.

W swojej klasie najinteligentniejsza na świecie kamera internetowa 4K z automatycznym kadrowaniem, inteligentnymi zabezpieczeniami i wieloma innymi funkcjami

Zaprojektowaliśmy tę kamerę zgodnie z założeniami rozwoju inteligentnych produktów, czego dowodem są nasze komputery biznesowe. Dlatego też wyposażyliśmy ją w narzędzia, których zadaniem jest dostosowanie się urządzenia do pracy w każdych warunkach.

Z pewnością każdy użytkownik kamery doceni opcję automatycznego kadrowania, która z pomocą algorytmów sztucznej inteligencji (AI) dba o to, żeby ostrość ustawiona była zawsze na użytkownika i żeby zawsze to on był w centrum obrazu, nawet jeśli wyjdzie poza główny punkt kadru.

Pole widzenia można dostosować w zakresie 65°, 78° i 90° lub skorzystać z opcji aż pięciokrotnego zoomu cyfrowego – wszystko po to, by zapewnić sobie jak najlepszy wygląd.

Zadbaliśmy także o ochronę Twoich danych. Kamera internetowa Dell UltraSharp jest wyposażona we wsparcie Windows Hello, które umożliwia szybkie i bezpieczne logowanie za pomocą rozpoznawania twarzy. Pomyśleliśmy także o funkcji Dell ExpressSign-in, która świetnie sprawdza się w naszych komputerach. Czujniki zbliżeniowe umieszczone w kamerze internetowej wykrywają Twoją obecność gdy się do niej zbliżasz, jak i automatycznie wylogowują Cię gdy się oddalasz. Nie musisz więc nawet kiwnąć palcem, a Twoje dane są chronione przed niepowołanym dostępem. Warto też wspomnieć o magnetycznie mocowanej osłonie obiektywu. Podczas wideokonferencji wystarczy ją umieścić z tyłu kamery, a po zakończeniu rozmowy sięgnąć po nią i zasłonić obiektyw.

Zastosowanie tych inteligentnych funkcji i certyfikaty zgodności z najbardziej popularnymi komunikatorami takimi jak Microsoft Teams i Zoom powodują, że kamera internetowa Dell UltraSharp jest doskonałym narzędziem do pracy zdalnej.

Absolutnie bezproblemowy montaż – na statywie, monitorze lub laptopie

Tę kamerę cechuje też przemyślana elegancka konstrukcja obudowy wykonanej z aluminium najwyższej jakości. Większość tradycyjnych kamer internetowych ma prostokątną obudowę. W przypadku UltraSharp Webcam zdecydowaliśmy się na kształt cylindryczny, dzięki czemu mogliśmy zastosować wyjątkowo subtelne mocowanie do monitora. Nic nie wystaje poza jego ramkę – jako użytkownik możesz więc skupić się na pracy, a nie na zbędnych elementach, które zasłaniają ekran.

W połączeniu z eleganckim i wygodnym uchwytem magnetycznym oraz adapterem do statywu, umożliwiającym bezproblemowe przełączanie między monitorem a statywem[ii], otrzymujemy niesamowicie wygodne rozwiązanie służące do montażu kamery internetowej.[iii]

Niezależnie od tego, czy dokonujesz prezentacji na forum zarządu czy spotykasz się z przyjaciółmi – Dell UltraSharp Webcam doskonale nadaje się do prowadzenia wideokonferencji.

Kamera UltraSharp Webcam (WB7022) miała swoją premierę 29 czerwca. Jej cena to 1431,12 zł. Wybierając to urządzenie decydujesz się na nową, nieznaną jak dotąd jakość rozmów wideo, dzięki którym praca zdalna będzie jeszcze bardziej wydajna i przyjemna!

Autor:  Konrad Wierzchowski

[i] Na podstawie niezależnego badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Dell wśród 20 doświadczonych użytkowników kamer internetowych. Uczestnicy oceniali jasność, nasycenie kolorów i ostrość obrazu wideo podczas spotkania internetowego obsługiwanego przez kamery internetowej Dell UltraSharp oraz zewnętrzne kamer internetowe 4K konkurencji,  stosowane podczas konferencji w jednolitych warunkach oświetleniowych, przy niskim i wysokim kontraście (uczestnicy nie widzieli kamer i nie znali ich marek); czerwiec 2021.

[ii] Statyw sprzedawany osobno.

[iii] Bazując na wewnętrznej analizie zewnętrznych osobistych kamer konferencyjnych 4K; kwiecień 2021 r.