Ponad 2000 osób spotkało się w Global Expo w Warszawie na Dell Technologies Forum 2019, by dyskutować, wymieniać doświadczenia i poznawać najnowsze trendy biznesowe oraz technologiczne skupione wokół tematu cyfrowej transformacji.

Dell Technologies Forum 2019: w centrum cyfrowej przyszłości biznesu

„Na tegorocznym Dell Technologie Forum mieliśmy szansę porozmawiać o tym, w jaki sposób technologia faktycznie wpływa na nasze życie oraz jak trendy przyszłości będą wpływać na nas wszystkich” – powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor generalny Dell Technologies w Polsce.

Dell Technologies Forum 2019 w liczbach:

  • 2000 uczestników
  • 40 partnerów
  • 85 prelekcji i warsztatów

Wśród prelegentów znaleźli się, m.in.:

  • Dariusz Piotrowski (Dyrektor Generalny, Dell Technologies Polska)
  • Aongus Hegarty (President, EMEA, Dell Technologies)
  • Natalia Hatalska (analityczka trendów, założycielka i CEO infuture.institute)
  • Andrzej Jankowski (IoT Ecosystem Manager, Intel)
  • Panagiotis Vogiatzis (Channel Executive and AP Lead, CEE, Microsoft)

Występujący na głównej scenie eksperci niejednokrotnie wskazywali, że głównymi warunkami powodzenia cyfrowej transformacji są efektywne wykorzystanie odpowiednich narzędzi oraz posiadanych zasobów ludzkich. Obserwujemy dziś bowiem prawdziwy mix trendów, technologii i kompetencji, który zmienia styl pracy, funkcjonowanie i kulturę organizacyjną wielu firm.

Źródłem wielu realizowanych dziś zmian biznesowych jest chęć wykorzystania dostępnych danych biznesowych z myślą o usprawnieniu istniejących procesów lub rozszerzeniu działalności. „Dane są zasobem, który może napędzać biznes. Będzie to jednak realne tylko wówczas, jeśli będziemy w stanie z danych wydobyć informacje i wiedzę” – powiedział Aoungus Hegarthy, prezes Dell Technologies na region Europy, Środkowego Wschodu i Azji.

O wdrożeniach rozwiązań Dell Technologies w swoich organizacjach opowiadali także m.in. przedstawiciele firm: Eko-Okna, CD Projekt RED i Muzeum Narodowego w Krakowie.

Oprócz prelekcji i warsztatów, na uczestników DTF czekało mnóstwo atrakcji w strefie Expo. Przez cały dzień na kilkudziesięciu interaktywnych stanowiskach można było testować produkty i rozwiązania partnerów oraz dyskutować z ekspertami na ich temat. W strefie innogy każdy mógł poznać z bliska elektryczne BMW i3 i otrzymać voucher na powrót z DTF, a między stoiskami można było spotkać przechadzającego się… Geralta z Rivii, bohatera serii “Wiedźmin”.

Ogromną popularnością cieszył się moduł Women in Tech, z udziałem m.in. Anji Monrad, Anny Jurgaś, czy Marty Szlachcic. Sala podczas tego wystąpienia dosłownie pękała w szwach.

W tym roku specjalną atrakcją na zakończenie Dell Technologies Forum był Nocny Market. W specjalnej strefie gastronomicznej uczestnicy mogli zaopatrzyć się w street food i powymieniać się wrażeniami już w bardzo luźnej atmosferze after party.

Globalnymi sponsorami Dell Technologies Forum są Intel i Microsoft.