Strona główna NAGRANIA ON-DEMAND

Dell Technologies Forum 2023 – wszystkie żywioły technologii
w jednym miejscu.

Tegoroczne Dell Technologies Forum w Warszawie, które odbyło się 26 września w Expo XXI, okazało się spektakularnym sukcesem. Przybyło na nie ponad jedną trzecią uczestników więcej, niż przed rokiem, a liczba sesji tematycznych i prelegentów była jeszcze większa. To wydarzenie było okazją do głębokich dyskusji i refleksji nad obecnością i przyszłością technologii w biznesie. Było też okazją do podsumowań oraz wspólnego celebrowania osiągnięć Dell Technologies i jej partnerów.

2307
osób na żywo
58
prelekcji
27
stref partnerskich
5
dystryktów
2
parki
1
stacja metra
1
pełne atrakcji rondo
1
szkoła

Tegoroczna edycja Dell Technology Forum to największa impreza w branży IT oraz najlepsze odzwierciedlenie pozycji producenta w Polsce. Rozpocznijmy od danych i liczb, które oddają skalę wydarzenia. Liczba uczestników przekroczyła 2300 osób, co stanowi rekord w historii forum. Rekordowa była też liczba prelegentów – stu ośmiu podzieliło się swoją wiedzą i doświadczeniem, tworząc inspirującą atmosferę wśród uczestników. Tego dnia odbyło się aż 58 sesji tematycznych, skupiających się na kluczowych aspektach technologii i innowacji. O tym, że jest coś jeszcze ważniejszego od technologii i sprzętu, co decyduje o sukcesie firmy powiedział podczas otwarcia imprezy jej główny gość – Mohammed Amin, Senior Vice President, CEEMETA, Dell Technologies.

– Wierzymy, że nasze produkty są najlepsze na świecie, ale mamy świadomość, że bardziej niż na nich, zależy wam na sukcesie waszego biznesu. Dlatego chcemy być jak najbliżej Was i wychodzić naprzeciw Waszym oczekiwaniom.

Szczególne wrażenie robiła scena City Hall – na naszych oczach powstawało na niej energetyczne, nowoczesne miasto, a wykorzystanie najnowszych technologii podkreśliło innowacyjność całego wydarzenia. Oprócz niej w Expo XXI wybudowaliśmy 5 dystryktów, 2 parki, stację metra, pełne atrakcji rondo, a nawet szkołę. Do miasta przyszłości nasi goście mogli wejść przez tunel, symboliczne przejście pomiędzy teraźniejszość z przyszłością.

Pięć filarów, czyli świat przyszłości IT wg Dell Technologies

 

Pięć głównych obszarów tematycznych tegorocznej konferencji, które symbolizował pięć filarów miasta przyszłości to:

  • Multicloud by APEX: Elastyczność i zarządzanie środowiskiem multicloud stanowiły kluczowe punkty dyskusji. Wszyscy uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z rozwiązań multicloud w biznesie.
  • Future of Work: Transformacja pracy w erze cyfrowej była jednym z filarów konferencji. Prelegenci skupili się na tym, jak technologia kształtuje sposób, w jaki pracujemy i komunikujemy się.
  • Modern Data Infrastructure: Wydajna infrastruktura danych to fundament działania wielu organizacji. W ramach tego obszaru tematycznego omówiono praktyki budowania nowoczesnej infrastruktury IT.
  • The Future is on the EDGE: Przetwarzanie na brzegu sieci to jeden z kluczowych trendów technologicznych. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jakie możliwości i wyzwania niesie ze sobą ten obszar.
  • Security by Design: W erze cyfrowej, cyberbezpieczeństwo jest kwestią priorytetową. Podczas konferencji podkreślano znaczenie tego zagadnienia i wyzwania z nim związane.

O tym, jak głęboko sięgają korzenie kwestii bezpieczeństwa w Dell Technologies powiedział szef polskiego oddziału producenta.

– W Dell Technologies towarzyszy nam idea Zero Trust, która przebiega przez wszystkie komponenty naszego działania – identyfikacja, urządzenia, sieć, dane, to wszystko jest wpisane w DNA firmy – powiedział Dariusz Piotrowski, General Manager Dell Technologies Polska.

Cykl wykładów - od technologii po… inteligencję

Warto podkreślić, że tegoroczna edycja nie tylko spojrzała w przyszłość, ale także cofnęła się w czasie, analizując przewidywania sprzed kilku lat. Forum było doskonałą okazją do podsumowania osiągnięć i zaprezentowania, jak wiele zmieniło się w świecie technologii. Dyskusje o sztucznej inteligencji, przetwarzaniu na brzegu sieci oraz innych innowacjach zgromadziły bardzo szerokie audytorium.

O holistycznym podejściu do zagadnień związanych z rozwojem sprzętu i rozwiązań IT było zorganizowanie debaty na temat sztucznej inteligencji, do której zostało zaproszonych dwóch profesorów, największych autorytetów w tej dziedzinie. Ranga naukowców i temat zobowiązywały do wypowiedzi na wysokim akademickim poziomie. Ale obok bardzo poważnych i ważnych te`, obaj zaproszeni udowodnili, że o inteligencji można mówić równie mądrze, co prosto i zrozumiale dla każdego. W odniesieniu do przewagi ludzkiej inteligencji nad sztuczną Włodzisław Duch, Professor of Physical Sciences powiedział:

– Inteligencja zaczyna się tam, gdzie kończą algorytmy.

A czym jest prawdziwa inteligencja powiedział na końcu debaty Piotr Płoszajski, ekonomisa, Professor SGH.

– Inteligencja to umiejętność zrobienia czegoś, gdy nie wiadomo, jak to zrobić.

Sercem naszego miasta było rondo So you think you know Dell. To tu pokazaliśmy naszym klientom naszą firmę od mniej znanej strony. Na scenie SILENT DISCO można było posłuchać wystąpień m.in. na temat naszej współpracy z klientami, wolontariatu i grup pracowniczych, dyskusji o tym, jak oszczędzamy energię i jak stworzyliśmy fabrykę przyszłości. W podstrefach PROGRESS, ECO, DIVERSITY odbyły się rozmowy z ekspertami o naszym centrum R&D, o procesach produkcyjnych, o tym, jak stawiamy na recykling.

Trzynastu wspaniałych czyli gala Partners Awards

Konferencja nie mogła obyć się bez uroczystej gali Partner Awards, która odbyła się w ramach Partner Summit. Podczas tej gali nagrodzono kluczowych partnerów i dystrybutorów w 13 różnych kategoriach. To okazja do podziękowania partnerom za współpracę, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem oraz podejmowanie innowacyjnych inicjatyw biznesowych.

O ile cała impreza imponowała zarówno skalą i rozmachem, to i tak kropkę nad „i” postawił ostatni punkt. Gala, której przebieg przypominał przyznanie Oskarów, dobitnie pokazała rolę partnerów w biznesie Dell Technologies.

O roli partnerów i dbałości o ich rozwój mówił na początku Forum Mohammed Amin. Również Dariusz Okrasa, współprowadzący galę Partner Awards i szef kanału partnerskiego w Dell Technologies podkreślił ich znaczenie.

Podczas forum mówiliśmy o technologii, rozwiązaniach, przyszłości IT, o pięciu filarach na których rozwija się nowoczesna technologia. Ale największym i najważniejszym filarem są partnerzy, to od nich zależy i do nich należy sukces naszej marki. Dell Technology już od ponad dekady stawia na partnerów i tu należy podkreślić, że Polska należy do awangardy realizacji tej formuły biznesu. W naszym kraju ponad 90 proc. sprzedaży sprzętu i rozwiązań Della jest realizowana właśnie przez partnerów – powiedział Dariusz Okrasa, Senior Channel Sales Manager w Dell Technologies.

Przeżyjmy to jeszcze raz! Nagrania z sesji eksperckich są już dostępne

To dla nas ważne, by wartościowe materiały, które dla Was tworzymy, były dostępne na wyciągnięcie ręki. Zachęcamy do obejrzenia nagrań z sesji breakout-owych, które są dostępne on-demand. To doskonała okazja do odświeżenia, jak i zapoznania się z wiedzą przekazywaną przez znakomitych ekspertów i innowatorów branży technologicznej

Do zobaczenia na kolejnym Dell Technologies Forum!