28 października 2021 roku odbyły się warsztaty Cloud Discovery, podczas których eksperci Dell Technologies i VMware odpowiedzieli na pytanie jak zoptymalizować strategię multi-cloud w swojej firmie. W trakcie wydarzenia rozmawialiśmy o nowoczesnych aplikacjach w chmurze oraz rozwiązaniach do przechowywania i ochrony danych. Zaprezentowaliśmy także nowość w portfolio Dell Technologies – APEX, czyli infrastrukturę IT w modelu as-a-Service.

Automatyzacja w transformacji IT: azymut – optymalizacja!

Jak dobrze prosperować w świecie multi-cloud?

Podczas pierwszej części warsztatów zostały zaprezentowane zalety chmury publicznej, prywatnej i hybrydowej. Prowadzący opowiedział także o Cloud Complexity i backupie, a także zaprezentował platformę i narzędzia do aplikacji w chmurze.

Prowadzący: Paweł Berus, Dell Technologies Technologies

APEX – Usługi w chmurze

Podczas drugiej sesji prowadzący przedstawił nowość z portfolio Dell Technologies – APEX, czyli infrastrukturę IT w modelu as-a-Service. Omówiliśmy główne wartości biznesowe, wynikające z tego typu usług, a także przybliżyliśmy dedykowane rozwiązania dla specjalistycznych środowisk.

Prowadzący: Michał Gazda, Dell Technologies

Podróż po nowoczesnych aplikacjach w chmurze

Trzecią sesję poprowadzili eksperci VMware, którzy omówili typy licencji do zarządzania środowiskiem multi-cloud oraz ich charakterystykę. Podczas tego wystąpienia poruszyliśmy także temat platformy kubernetes i przygotowania na nowe rozwiązania technologiczne. 

Prowadzący: 

Jacek Wosz, VMware
Krzysztof Sprawnik, VMware

Nowoczesne rozwiązania do przechowywania danych w chmurze

Kolejna z części warsztatów traktowała o najróżniejszych rozwiązaniach chmurowych, dostępnych na rynku w odniesieniu do konkretnych potrzeb biznesowych. Podczas tej sesji uczestnicy poznali zalety i wady chmury publicznej, a także wartości wynikające z inwestycji w rozwiązanie hybrydowe.

Prowadzący: Maciej Plona, Dell Technologies

Rozwiązania multi-cloud do ochrony danych

Podczas ostatniej sesji omówione zostały problemy, z którymi mierzą się użytkownicy VMware Backup. Ekspert szczegółowo opisał także nowe rozwiązanie Transparent Snapshot i wynikające z niego wartości dla biznesu. Przedyskutowaliśmy także kwestie licencjonowania i wymagań technicznych dla prezentowanych rozwiązań. 

Prowadzący: Daniel Olkowski, Dell Technologies